Urakkamaailmasta löydät luotettavan urakoitsijan remontillesi.
Rakennuksen tyyppi
Kerrostalo
Pinta-ala
50 m2
Sijainti
Helsinki
Rakennuksen ikä
-
Remontin toteutus
29.01.2019
Siivous
-
Kategoria
Pienet asennustyöt
Kuvaus
IKEA PAX vaatekaappikokonaisuuden kokoaminen sekä asennus (mm. kiinnitys seinään). Vaatekaappikokonaisuus kostuu seuraavanlaisista tavaroista:
2kpl PAX 100x58x236cm vaatekaappi runkoa
- Ovena käytettäisiin Hasvik:n liukuoviparia (200x236cm), joiden kanssa käytettäisiin Komplement:n ovenvaimentimia
- Molempiin runkoihin tulee Komplement:n tilanjakajat, muutama vedettävä laatikko, vaatetanko sekä hyllylevyjä
1kpl PAX 50x58x236cm vaatekaappi runko jomman kumman isomman vaatekaappirungon sivulle
- Ovena käytettäisiin Vikedal:n peililasiovea (50x229cm)
- Tässä kaapissa olisi pelkästään hyllylevyjä
Vaatekaappikokonaisuuden kokonaisleveydeksi tulisi 250cm. Kaikki tarvittavat osat (poislukien ruuvia/ruuveja, joita käytetään kaappien seinään kiinnittämiseen) ovat valmiina alkuperäisessä pakkauslaatikoissa huoneessa, mihin kyseinen vaatekaappikokonaisuus asennetaan. Voin auttaa kaapin pystyyn nostamisessa sekä pitää kaappia paikallaan kokoamisen aikana, joten kahdelle urakoitsijalle ei ole välttämättä tarvetta. Urakoitsijalla pitäisi olla omat työkalut mukana, mutta 4-askelmaiset taloustikkaat on käytettävissä talon puolesta.
Mikäli onnistuu ja pari kirjahyllyä ovat koottuna valmiiksi meidän toimesta, niin niiden kiinnittäminen seinään voisi tehdä samalla.
Tai siirry täyttämään remontti-ilmoitus