Urakkamaailmasta löydät luotettavan urakoitsijan remontillesi.
Hinta 726,00 €
Rakennuksen tyyppi
Erillistalo
Pinta-ala
80 m2
Sijainti
Tuusula
Rakennuksen ikä
1975
Remontin toteutus
30.03.2025
Siivous
Kyllä
Kategoria
Pattereiden asentaminen
Hanan ja suihkun asentaminen
Kuvaus
Sauna: Talvella sauna on vetoinen ja kylmä. Saunaan uusi patteri ja ilmanvaihtokanavien uusiminen. Saunan korvausilma/tuloilmaventtiili on lattiarajassa putkien takana. Jos sen saisi n 50 cm kiukaan yläpuolelle, ja vanha reikä umpeen. Poistoilmaventtiili on katon rajassa. Talvella saattaa putkesta valua tosi kylmää ilmaa. Saunan patteri: Saunassa ei ole kunnon patteria eikä lattialämmitystä. 70-luvun taloissa venttiilien halkaisija on n 15 cm. Saunan mitat: korkeus noin 220 cm, lattia: noin 150 x 160 cm.
Kylpyhuone: Tason uusiminen ja siihen uuden altaan ja hanan asennus. Nykyinen allas on ostettu Ikeasta, ja se on oikeastaan keittiön allas.
Keittiö: Remontin myötä yksi patteri poistettiin keittiön seinästä. Oli niin iso, ettei keittiön kalusteet mahtuneet. Seurauksena keittiön nurkka on pakkasella kylmä. Tilalle pitäisi saada uusi patteri, kooltaan sellainen, joka siihen mahtuu.
Lämmitysjärjestelmä: kaukolämpö.
Tai siirry täyttämään remontti-ilmoitus