Urakkamaailmasta löydät luotettavan urakoitsijan remontillesi.
Hinta 7591,00 €
Käyttäjän arvostelu
Rakennuksen tyyppi
Omakotitalo
Pinta-ala
137 m2
Sijainti
Tuusula
Rakennuksen ikä
2001
Remontin toteutus
21.12.2024
Siivous
Kyllä
Kategoria
Kattolistojen asennus
Lattialistojen asennus
Seinän maalaus
Muut pienet asennustyöt
Kuvaus
Asuntomme koko on 137 m2, asunnossa maalataan kaikki seinät pl. 2 x WC ja 1x kodinhoitohuone ja 1x sauna + pesutilat eli arviolta 110 m2 muutosneliöt asunnossa.
Lisäksi maalataan kolmen makuuhuoneen katot, (makuuhuoneiden neliöt on ka noin 12 m2)
Keittiössä vaihdetaan kaakelit noin 2,5 m2 alueelta kaakelit.
Kahteen makuuhuoneeseen uusitaan nykyisen malliset kattolistat.
Kahteen makuuhuoneeseen uusitaan nykyisen malliset ikkunalistat.
Muissa tiloissa käytetään vanhoja kattolistoja (ellei vaihtaminen ole kustannustehokkaampi vaihtoehto).
Tarjouksen pitää sisältää rakennusmateriaali:
Keittiön kaakelin malli Cello Lume 6x24 sininen kiiltävä, noin 2,5m2 alue + saumauslaasti (rusehtava) + kiinnitykseen tarvittavat materiaalit + mahdollinen vesieristys kaakelien taakse, mikäli se on tapana toteuttaa.
Makuuhuoneissa 3 kpl (sijainnit: 1 huone sisääntulokerros, 2 x huone 2 krs, Huom makuuhuoneissa yksi seinä kaapistoja pl. yksi makuuhuone, jossa kaapisto noin 150 cm osuudesta vajaa)/käytetään kolmea eri maalin sävyä: Tikkurila himmeä MH 1:Pirtelö Y411, MH 2: Lepo H450 ja MH 3: Herkkusieni G467
Alakerran olohuoneen vieressä oleva (pienehkö) työhuone Tikkurila himmeä Kasmir X485
Muut tilat (Olohuone, 2 krs ”aula”, eteiset 2 kpl ja 3 kpl makuuhuone katot), maalataan Tikkurila himmeä: Paperi F497
2 x maakuuhuone kattolistat
2 x makuuhuone ikkunalistat
Tarjouksen tulee sisältää tarvittavat suojaukset (huom lattia hiottu ja lakattu vko 49/24, lattialistojen asennus on jo sovittu toiseen urakkaan, mikä tapahtuu maalauksen jälkeen) ja rakennusjätteiden hävittäminen. (Olohuoneen/portaiden/keittiön korkeus noin noin 3,5 m korkeimmalta kohdalta. Olohuone ja keittiön on siis viistokatto.
Liitteenä kuvia kohteesta, huom olemme poistaneet kahden makuuhuoneen tapetit ja kattolistat. Huoneisto on hyvässä kunnossa, mutta haluamme muuttojen välissä päivittää materiaaleja.
Käyttäjän tekemä arvostelu
Tai siirry täyttämään remontti-ilmoitus